top of page
  • Zdjęcie autoraKrzysztof Sarapak

[24.05.2022r.] Santander Bank obniża oprocentowanie kredytów hipotecznych!


Jedna jaskółka wiosny nie czyni, ale mamy już pierwsze sygnały możliwego wyhamowania wzrostów kosztów kredytu, a docelowo może i spadku. Oczywiście nie można wykluczyć, że jest to chwilowa korekta, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę wypowiedzi prezesa NBP z początku maja, kiedy to wprost mówił, że czekają nas dalsze wzrosty stóp procentowych. Jeśli te wzrosty będą większe i będą trwały dłużej niż oczekuje Santander Bank, to zapewne czekają nas ponowne wzrosty oprocentowania. Obecnie stopa referencyjna wynosi 5,25%. Analitycy Santander Banku na początku miesiąca oczekiwali, że NBP zakończy cykl podwyżek w połowie roku na poziomie 6,5%.

Od dzisiaj Santander Bank obniża oprocentowanie kredytów hipotecznych ze stałą stopą na 5 lat o 0,35% do poziomu zaczynającego się od 8,04%. Zważywszy na oczekiwanie przez bank wzrostu stopy referencyjnej NBP do 6,5%, oferowane oprocentowanie uwzględnia typową dla banku marżę.

Już w czerwcu po kolejnym posiedzeniu Rady Polityki Pieniężnej i zapowiadanych podwyżkach stóp procentowych, dowiemy się czy Santander podtrzyma swoje prognozy i jednocześnie utrzyma obecną ofertę kredytu.

A jeśli zainteresowała Cię oferta Santander Banku i chcesz porównać ją z ofertami pozostałych banków, to zapraszam do kontaktu ze mną.

5 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page